Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych 2020

Super User. Opublikowano w Trójca

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Wolskich Gazetek Szkolnych - kontynuujemy wieloletnią tradycję corocznych spotkań w XXX Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego. To wspaniała okazja do wymiany redakcyjnych doświadczeń, połączona z rozstrzygnięciem konkursu oraz rozdaniem atrakcyjnych nagród. Zainteresowane redakcje szkolnych gazetek prosimy o wypełnienie dołączonej karty zgłoszenia i wysłanie pod adres: jTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 15 maja 2020 r.

Spotkajmy się w Śniadku!

REGULAMIN KONKURSU WOLSKICH GAZETEK SZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

1) Organizatorem konkursu jest XXX Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Warszawie.

2) Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych trwa do 15 maja 2020 r. i odbywa się w następujących kategoriach:

- gazetki klas 0 — III szkół podstawowych,

- gazetki klas IV — VIII szkół podstawowych,

- gazetki szkół ponadpodstawowych.

3) Szkoła biorąca udział w konkursie do 15 maja 2020 r. przesyła/dostarcza pod adres XXX LO im. Jana Śniadeckiego (ul. Wolność 1/3, 01-018 Warszawa) numery gazetki wydane w roku szkolnym 2018/2019 i 2019/2020.

4) Zgłoszone do konkursu gazetki ocenia Komisja Konkursowa według następujących kryteriów:

- spójność tematyczna gazetki (0 —6 p.),

- obecność stałych rubryk tematycznych (0 – 6 p.),

- konsekwencja formy (0 — 6 p.),

- różnorodność i oryginalność tematyki i form wypowiedzi dziennikarskiej (0 — 6 p.),

- atrakcyjność czytelnicza, podejmowanie tematyki istotnej dla społeczności szkoły (0-6 p.),

- komunikatywność (przekaz dostosowany do wieku odbiorców) (O — 6 p.),

- tytuły odpowiednie do tekstów, zachęcające do czytania (0 —4 p.),

- własnoręczne zdjęcia związane z tematyką wypowiedzi (0 —4 p.),

- szata graficzna jako znak rozpoznawczy, atrakcyjność wizualna, estetyka (O – 4 p.),

- poprawność językowa (0 — 4 p.),

- poprawność edytorska (wyczerpująca stopka redakcyjna, numeracja stron, czytelność, przejrzystość, wyraźne odróżnianie przedruków od tekstów własnych) (0-3 p.),

- dostępność na stronie internetowej szkoły (0 — 3 p.),

- regularność wydawania (0—3 p.).

5) Zaproszenia do Komisji Konkursowej składa organizator, do którego należy ostateczna decyzja o składzie jury.

6) Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

7) Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 5 czerwca 2020 r. o godzinie 12.00 w XXX Liceum Ogólnokształcącym im. J. Śniadeckiego w Warszawie, ul Wolność 1/3.

Koordynator Konkursu Wolskich Gazetek Szkolnych

Joanna Cieplińska-Kowalska