trojca sycylia

POD SŁOŃCEM SYCYLII 2018

- wycieczka krajoznawczo-językowa

Więcej

 

trojca nucleus

Mazowiecki Konkurs 
Biologiczny NUCLEUS 2021

Więcej

trojca gazeta

Konkurs Wolskich Gazetek Szkolnych

2017

Więcej

 

 

 

trojca 1procent

Akcja 1% Podatku 

 

 

Więcej

 

 

 

Euroweek

public. Opublikowano w Wydarzenia 2018/2019 - archiwum

W ten słoneczny niedzielny poranek, troszkę niewyspani, ale pełni werwy, wyruszyliśmy w kierunku Wrocławia na warsztaty Euroweek. Mimo że nie wszyscy stawili się o czasie udało nam się wyruszyć w komplecie. Nawet Pani Wicedyrektor zaszczyciła nas swoją obecnością i czule pożegnała przy wejściu do pociągu.

W południe dotarliśmy do Wrocławia, przemieściliśmy się na inny peron i wyruszyliśmy w dalszą podróż. O 15 byliśmy w Bystrzycy Kłodzkiej, a stamtąd ostatnie 15 kilometrów pokonaliśmy autokarem do Międzygórza.

Centrum Pieniądza NBP

public. Opublikowano w Wydarzenia 2018/2019 - archiwum

W dniu 17 stycznia br. klasa 1d zwiedzała Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka. Centrum jest nowoczesnym ośrodkiem popularyzującym wiedzę na temat ekonomii i historii pieniądza. Uczniowie odwiedzili kilka sal ekspozycyjnych wypełnionych multimediami i unikatowymi eksponatami. Zobaczyli monety i banknoty z różnych okresów oraz skarbiec, w którym mieli możliwość podnieść prawdziwą sztabę złota. Dowiedzieli się jakie zabezpieczenia mają współczesne banknoty a także sprawdzali autentyczność banknotów.

Justyna Różycka

Konkursy z języka angielskiego

public. Opublikowano w Wydarzenia 2018/2019 - archiwum

Uczniowie XXX Liceum Ogólnokształcącego chętnie biorą udział w Olimpiadzie i konkursach języka angielskiego organizowanych na terenie placówki i Warszawy przynosząc chlubę swojej szkole. Oto grupa uczniów wyróżnionych w konkursach j.angielskiego: English High Flier oraz Lost in Translation, które odbyły się w listopadzie i grudniu 2018 roku.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jolanta Roszczyna

Wyniki wyborów

public. Opublikowano w Wydarzenia 2018/2019 - archiwum

Wyniki wyborów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. 
Jędrzejczyk Kamila- 140
Malewska Magdalena- 50
Kądziela Tomasz- 34
Zielińska Natalia- 27
Łysakowski Konrad- 20
Gratulujemy zdobytych głosów. 
 
Anna Jeleszuk

Dzień Patrona

public. Opublikowano w Wydarzenia 2018/2019 - archiwum

W listopadzie w naszej szkole odbył się Dzień Patrona. W ramach obchodów został zorganizowany szkolny konkurs w stylu „Mam talent”. Poszczególne klasy wykazały się umiejętnościami:

1 a - pokazała teledyski, które zostały nakręcone przez uczniów samodzielnie od początku do końca
1 b- Michał Nagórski zaprezentował sztuczki karciane
1 c- Natalia Tyl – zaśpiewała piosenkę
1 d- Karolina Kamińska- zatańczyła w stylu hip-hopowym 
1 e- Konrad Łysakowski- zaśpiewał piosenkę 
Klasa 1a została nagrodzona wycieczką, a pozostałe osoby nagrodami indywidualnymi.
 
Anna Jeleszuk

Muzeum Narodowe - Pytam o Polskę

public. Opublikowano w Wydarzenia 2018/2019 - archiwum

W grudniu nasza młodzież wzięła udział w warsztatach Pytam o Polskę zorganizowanych w Muzeum Narodowym. Był to projekt związany z 100 rocznicą odzyskania Niepodległości oraz 30 rocznicą transformacji ustrojowej. 

Podczas realizacji projektu sięgano nie tylko do sztuki plastycznej, ale także do dzieł literackich- dramatów, poezji, publicystyki i fonografii. Dyskusja "PYTAM O POLSKĘ..." jest wycieczką w przeszłość.
Przy słynnym obrazie Włodzimierza Pawlaka pt. "Polacy formują flagę narodową" z 1989 uczestnicy mogli wybrać kierunek naszych warsztatów:
1. czy zaczynamy zajęcia od 1989 roku i podążamy wraz z dziełami do 1918,
2. czy kierunek jest odwrotny: zaczynamy od 1918 i idziemy w kierunku 1989.
Obie drogi omawiały te same kluczowe momenty sztuki i historii. Uczniowie decydowali od czego chcą zacząć, co jednocześnie pokazało w jaki sposób dzieła nawiązują do siebie, bez względu na kolejność oglądania. Tak, aby chronologia historyczna nie była celem samym w sobie, lecz pretekstem do pobudzania ciekawości i zaskakiwania dziełami, które nawet dziś bywają bardzo aktualne i wyraziste w przekazie.  Starania skoncentrowane zostały na wydobywaniu wrażliwości młodzieży i podążaniu za ich spojrzeniami na sztukę w dwóch okresach wielkich transformacji: w 1918 i w 1989 roku. 
 
Anna Jeleszuk

 

Aleksandra Walińska-Trzewik ze stypendium Prezesa Rady Ministrów

public. Opublikowano w Wydarzenia 2018/2019 - archiwum

W dniu 26 listopada 2018 r. w auli Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Miło mi poinformować, że stypendium za rok szkolny 2017/2018 z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty odebrała uczennica klasy 3c, Aleksandra Walińska-Trzewik.

Ola uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole już po raz drugi z rzędu – w zeszłym roku również otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Składamy Oli serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za realizację planów i zamierzeń.

Marcin Konrad Jaroszewski